Vrijheid en Hoop: nieuwe wandeling brengt oorlogsverleden Brunssum tot leven

BRUNSSUM – Het indrukwekkende oorlogsverleden van Brunssum komt opnieuw tot leven met de lancering van de wandeling ‘Vrijheid en Hoop Brunssum’. Deze nieuwe route van Visit Zuid-Limburg neemt wandelaars mee langs plekken waar verhalen van verzet, onderduik en hoop centraal staan.

Brunssum kende tijdens de Tweede Wereldoorlog een bijzondere geschiedenis. Er was veel verzet, veel onderduik en opvallend weinig verraad. In donkere tijden bleef er hoop bestaan. Die verhalen – zowel moedig als verdrietig – vormen de rode draad van de nieuwe wandeling.

Zo wordt stilgestaan bij het Brunssumse verzet, onder leiding van onder anderen Wim van der Geest, die hielp om honderden Joodse kinderen te laten onderduiken en zo de oorlog te laten overleven. Tegelijkertijd is er aandacht voor het tragische verhaal van Settela Steinbach, het Sinti-meisje dat op de Brunssummerheide woonde voordat zij door de nazi’s werd vermoord.

De 12 kilometer lange wandeling voert langs verschillende historische locaties, waaronder de pompgebouwen in het Schutterspark, het voormalige Sinti-woonwagenkamp aan de Rimburgerweg en het oude zwembad op de Brunssummerheide. Onderweg krijgen wandelaars uitgebreide achtergrondinformatie. Op diverse plekken zijn ook audiofragmenten te beluisteren, ingesproken door Hein van der Heijden, die de gebeurtenissen uit de oorlog tot leven brengt.

De route is een initiatief van de Stichting Brunssumse Onderduik, Visit Zuid-Limburg en de gemeente Brunssum. De wandeling maakt deel uit van het wandelnetwerk Knopen Lopen en sluit aan op bestaande routes in de regio.

Geïnteresseerden kunnen de wandeling verkrijgen bij de infopunten van Visit Zuid-Limburg en bij Buro Brunssum aan de Kerkstraat 3.

📣

Jouw verhaal. Ons bereik.

Bereik dagelijks duizenden inwoners in Parkstad via 045online.

Bekijk de mogelijkheden →

Wat te doen in 045?