NUTH – Op de onbeveiligde spoorwegovergang op de Brakkender Gats in Nuth heeft een trein een scooterrijder geschampt. De bijna-botsing gebeurde rond 14.45 uur.
Omdat de machinist niet wist of en hoe de scooterrijder door de trein was geraakt, zochten politie en brandweer enkele tijd naar het eventuele slachtoffer.
Maar na een uur vergeefs gezocht te hebben werd de zoekactie gestaakt en kon de trein zijn reis voortzetten.
Vermoedelijk is de scooterrijder verder gereden.
Het treinverkeer tussen Heerlen en Sittard heeft als gevolg van het incident enkele tijd uitval en vertraging gehad. Rond 16:30 uur was de situatie op het spoor weer normaal.
ProRail wil de onbeveiligde spoorwegovergang zo snel mogelijk sluiten en gaat hiermee in gesprek met de gemeente Beekdaelen, meldt 1Limburg.