Woensdag avond werden de winnaars van het Oud Limburgs Schuttersfeest 2025 gehuldigd. Dit is een echte Limburgse traditie waarbij schutters van beide kanten van de grens al meer dan 100 jaar samenkomen.
Dit jaar werd schutterij Sint Andreas uit Melick groots ontvangen op het Gouvernement. Daar ontvingen ze hun onderscheiding van gouverneur Emile Roemer en gouverneur Jos Lantmeeters van Belgisch Limburg.
De schutterij mag volgend jaar de 150e editie van het OLS organiseren in de Gemeente Roerdalen.
Naast de schutterij uit Melick, waren er ook andere winnaars.
De kampioenen van het jeugdschieten, Schutterij Sint Michaƫl & Sint Ansfried uit Thorn, stonden trots op het podium.
Speciale aandacht was er ook voor de winnaar van de Espritprijs, die ging naar de jeugdleden van schutterij Sint Joris uit Wessem.
Deze jaarlijkse bijeenkomst brengt schutters uit heel Limburg, aan beide zijden van de grens, samen. Het is een belangrijk onderdeel van de Limburgse culturele identiteit.
ā Over dit bericht
š± De bron is een Facebookpost van Provincie Limburg, die we hebben herschreven voor duidelijke en contextuele duiding.
š” We publiceren dit bericht met de beste bedoelingen: om het onderwerp extra zichtbaarheid te geven via onze regionale portal.
šµļøāāļø We doen onze uiterste best om elk bericht zo goed en zorgvuldig mogelijk te maken. Zie je toch een foutje? Laat het ons weten via info@045online.nl ā we waarderen je oplettendheid!
š£ Heb jij een Facebookpagina over de 045-regio en wil je via onze portal meer aandacht voor jouw nieuws of berichten? Stuur ons gerust een berichtje!

