De Opmars van de Aziatische Hoornaar

KERKRADE – De Aziatische hoornaar wordt steeds vaker gezien in Nederland. Deze grote wespensoort komt oorspronkelijk niet voor in ons land, maar is te herkennen aan zijn zwarte bovenlichaam en opvallende gele poten.

Pogingen om de soort volledig uit te roeien zijn tot nu toe niet succesvol gebleken, daarom ligt de focus nu op het samen leren leven met de hoornaar en het beperken van risico’s waar nodig.

Een losse, rondvliegende hoornaar is geen reden tot paniek en hoeft niet gemeld te worden. Ook niet elk nest vormt automatisch een gevaar.

Wel belangrijk is om nesten via de BuitenBeter app te melden, vooral op plekken waar ze overlast kunnen veroorzaken. Zelf een nest verwijderen wordt afgeraden, blijf minimaal 5 meter afstand en laat dit over aan de gemeente.

➕ Over dit bericht
🧠 Dit artikel is deels tot stand gekomen met hulp van AI. Onze redactie bewaakt de inhoud en houdt het betrouwbaar en neutraal.
📱 De bron is een Facebookpost van gemeente Kerkrade, die we hebben herschreven voor duidelijke en contextuele duiding.
💡 We publiceren dit bericht met de beste bedoelingen: om het onderwerp extra zichtbaarheid te geven via onze regionale portal.
🕵️‍♂️ We doen onze uiterste best om elk bericht zo goed en zorgvuldig mogelijk te maken. Zie je toch een foutje? Laat het ons weten via info@045online.nl – we waarderen je oplettendheid!
📣 Heb jij een Facebookpagina over de 045-regio en wil je via onze portal meer aandacht voor jouw nieuws of berichten? Stuur ons gerust een berichtje!
📣

Jouw verhaal. Ons bereik.

Bereik dagelijks duizenden inwoners in Parkstad via 045online.

Bekijk de mogelijkheden →