Asojeugd gooit met kerkbanken en bedreigt pastoor
KERKRADE – Een aantal onbekende asojongeren terroriseert de laatste weken pastoor Hans Kreuwels in Kerkrade en gooit kerkbanken in een kapel omver. Ook drukken ze sigarettenpeuken uit in de nieuwe mat in die kapel, en bedreigden ze de vrijwilligster die er ’s avonds de deur afsluit.
In een vlog laat Kreuwels weten dat ‘onbekenden’ de spiegels van zijn auto vernield hebben en op de motorkap van zijn auto hebben rondgedanst. De pastoor durft de auto niet meer voor de pastorie neer te zetten.
De vernielingen kwamen niet lang nadat de pastoor een jongere had aangesproken die voor de kapel een pak yoghurt aan het leegschudden was. Ook de vrijwilligster die de kerk afsluit is bang. Asojeugd riep haar toe: wij weten wie jij bent.
De pastoor voelt zich bedreigd. Hij kan er weinig tegen doen: de politie heeft andere prioriteiten als hij belt.