VOERENDAAL – Vebego Groen BV is vorige week begonnen met werkzaamheden in en tussen de Natura 2000-gebieden Geuldal en Kunderberg. Met deze ingrepen worden belangrijke verbindingen in het landschap hersteld en de biodiversiteit vergroot.
“Door het project Inrichting Nieuwe Natuur (INN) krijgt het landschap op een aantal plekken in de gemeente Voerendaal, ten zuiden van Kunrade en in het natuurgebied de Vrakelberg, een andere inrichting. Er worden onder andere graften, hagen, poelen, en een hoogstamboomgaard aangelegd. Het landschap wordt ingericht als leefgebied voor beschermde planten- en diersoorten waarvoor het Geuldal is aangewezen als Natura 2000-gebied,” aldus de gemeente.
De werkzaamheden vinden plaats op een oppervlakte van 19 hectare in de Vrakelberg en Overst Voerendaal, ten zuiden van Kunrade. Meer informatie is te vinden op de website van de gemeente Voerendaal.
➕ Over dit bericht
📱 De bron is een Facebookpost van gemeente Voerendaal, die we hebben herschreven voor duidelijke en contextuele duiding.
💡 We publiceren dit bericht met de beste bedoelingen: om het onderwerp extra zichtbaarheid te geven via onze regionale portal.
🕵️♂️ We doen onze uiterste best om elk bericht zo goed en zorgvuldig mogelijk te maken. Zie je toch een foutje? Laat het ons weten via info@045online.nl – we waarderen je oplettendheid!
📣 Heb jij een Facebookpagina over de 045-regio en wil je via onze portal meer aandacht voor jouw nieuws of berichten? Stuur ons gerust een berichtje!