HEERLEN – Het Schelmenhofje en Betaplein in Heerlen-Centrum worden vernieuwd. De twee pleinen, deel van De Vijf Pleintjes, krijgen meer groen en benadrukken straks beter het verhaal van de middeleeuwse vesting Landsfort Herle.
Volgens de gemeente: “
Elk plein ademt straks een eigen sfeer. In de nieuwe inrichting van het Schelmenhofje wordt de nadruk gelegd op het historische karakter van dit deel van Heerlen. Het Betaplein wordt een groene rustplek met fijne zitplekken om even aan de drukte te ontsnappen.
“
De werkzaamheden starten in het voorjaar van 2026 en zijn in de zomer van dat jaar afgerond. Bewoners konden als eerste de voorlopige ontwerpen bekijken en suggesties doen.
➕ Over dit bericht
📱 De bron is een Facebookpost van gemeente Heerlen, die we hebben herschreven voor duidelijke en contextuele duiding.
💡 We publiceren dit bericht met de beste bedoelingen: om het onderwerp extra zichtbaarheid te geven via onze regionale portal.
🕵️♂️ We doen onze uiterste best om elk bericht zo goed en zorgvuldig mogelijk te maken. Zie je toch een foutje? Laat het ons weten via info@045online.nl – we waarderen je oplettendheid!
📣 Heb jij een Facebookpagina over de 045-regio en wil je via onze portal meer aandacht voor jouw nieuws of berichten? Stuur ons gerust een berichtje!